czwartek, 27 października 2011

"Scraperka w świecie Decou" odc. 3

Dziś kolejny odcinek z cyklu "Scraperka w świecie Decou" a w nim kolejna herbatnica - szkatułka na biżuterię. Miała być koniecznie z motywem altówki. Przyznam, że było trudno. Koncepcja rodziła się w bólach, ale po długim namyśle zdecydowałam się na piękną serwetkę z motywem Beethoven'a, którego podmieniłam na altówkę. Idealnie wkomponowała się w złotą ramkę. Środek wypełniłam spękaniami i delikatnie postarzyłam tuszem pigmentowym. Na bokach szkatułki tradycyjnie już zastosowałam technikę przecierek. Element ozdobny w postaci imienia solenizantki wykonany przy użyciu kalkomanii, która doskonale sprawdza się przy tego typu ozdobnikach. Całości dopełnia sama altówka, którą pokryłam preparatem Glossy Accents, którego zwykle używam do prac scrapowych, tak, aby uzyskać efekt szkła. Tu sprawdził się znakomicie.
Zapraszam;
Kasza

Wykorzystane materiały;Przypominamy również o spotkaniu Coffee & Decou, które odbędzie się w środę 02.11. W trakcie spotkania będzie można wymienić się serwetkami, podzielić doświadczeniami i miło spędzić czas.
Serdecznie zapraszamy.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Przecierki są bardzo efektowne. Jak się je robi?

kasza pisze...

Serdecznie dziękuję za tak miły komentarz :)
W kwestii technicznej: na pomalowany na ciemno przedmiot nakładamy wosk w tych miejscach gdzie przecierki mają być widoczne. Następnie malujemy przedmiot na właściwy kolor(zwykle jasny). Kiedy przedmiot podeschnie przecieramy papierem ściernym te miejsca gdzie nakładałyśmy wosk.
I gotowe.