czwartek, 5 lipca 2012

Testujemy po raz pierwszy - Farba 3d do stempli Viva Decor

Rozpoczynamy nowy cykl artykułów poświęconych preparatom, które możecie Państwo znaleźć w naszej ofercie. Na pierwsze spotkanie celowo wybrałam preparat, który idealnie łączy dwie techniki zdobienia przedmiotów: decoupage i scrapbooking.

Metaliczna farba do stempli 3D występuje w szerokiej gamie kolorystycznej. Sprzedawana jest w opakowaniach o pojemności 50 ml, co przyznam, jest odpowiednią pojemnością. Jest to preparat niezwykle wydajny, wodoodporny dlatego też po wyschnięciu wzór może być malowany lub zabezpieczony lakierem wodnym. Odbity motyw pięknie opalizuje.
Jest to niezwykle pomocne w decoupage'u, gdyż stemplując motyw farbą akrylową lub tuszem pigmentowym trzeba było uważać przy lakierowaniu żeby nie rozmazać odbitego wzoru.


Przy stemplowaniu farbę możemy aplikować na dwa sposoby:
- Nakładamy gąbką cienką warstwą na stempel, podczas odbijania należy przyciskać bardzo delikatnie. 
- Mocujemy stempel na bloczku akrylowym i moczymy w farbie. Motyw odbijamy na przedmiocie. Jest to o tyle trudniejsze, ponieważ trudno jest równomiernie nałożyć farbę.Farbę 3D można również stosować z szablonami. Nakładając gąbką cienką warstwę, uzyskamy ciekawy efekt.Cenna rada - po użyciu tego preparatu należy szybko umyć wodą z mydłem wszystkie narzędzia. W innym razie zostaje na nich trudna do usunięcia warstwa.

W naszym sklepie > Farby 3d do stemplowania <

  

Brak komentarzy: